هشت پایی به نام Paul
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱۳  

یک گروه حمایت از حقوق حیوانات در آلمان پس از پیشگوییهای شگفت انگیز هشت پای اوبرهاوزن در پیروزی تیم ملی آلمان در جام جهانی آفریقای جنوبی خواستار آزادی این جانور دریایی شد. 

این پیشگوی معروف، هشت پایی به نام "پل" است که در جام ملتهای اروپا 2008 موفق شد 80 درصد از نتایج تیم ملی آلمان را به درستی پیشگویی کند و تاکنون نیز صحت پیشگوییهای آن در نتایج بازیهای این تیم در مقابل تیمهای انگلیس و آرژانتین به اثبات رسیده است.اکنون یک سازمان حمایت از حقوق حیوانات به نام "پتا آلمان" خواستار آزادی این حیوان شده است. این سازمان اعلام کرد: "پل به درستی پیشگویی کرد که آلمان آرژانتین را می برد بنابراین ما می خواهیم که این حیوان را آزاد کنید."این سازمان خواسته است که "پیشگوی آبزی فوتبال" را که درحال حاضر در آکواریم شهر اوبرهاوزن در غرب آلمان زندگی می کند به آبهای حفاظت شده پارک ملی جنوب فرانسه انتقال دهند. در این محدوده دریایی، صید ممنوع است و بنابراین پل می تواند در آزادی در این دریا زندگی کند.یک زیست شناس دریایی سازمان پتا آلمان توضیح داد: "پل در یک آکواریم کوچک گیر افتاده است. ما فکر می کنیم که پل باید به دریا برود. هشت پاها در زمره بی مهره داران بسیار باهوش قرار دارند. آنها قادرند فرایندهای پیچیده ای را انجام دهند. این جانوران هم حافظه کوتاه مدت و هم حافظه بلند مدت دارند می توانند از ابزارها استفاده کنند و با مشاهده پیرامون خود بیاموزند. آنها شخصیتهای متفاوتی دارند و نسبت به درد بسیار حساسند."

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، آکواریم شهر اوبرهاوزن معتقد است که فکر آزاد کردن پل ایده بسیار بدی است.

 

به گزارش مهر، پل، هشت پای پیشگوی باغ وحش اوبرهاوزن که تاکنون پیروزی ژرمنها در برابر تیمهای انگلیس و آرژانتین را پیشگویی کرده بود سرانجام طرفدار اسپانیایی ها شد.

در شرایطی که چشم تمام هواداران تیم ملی آلمان به روی آکواریم اوبرهاوزن دوخته شده بود "پل پیشگو" بار دیگر به سوی صندوقهای سرنوشت ساز حرکت کرد و در کمال شگفتی این بار برای خوردن صدف مورد علاقه خود در صندوق شیشه ای منقوش به پرچم تیم ملی اسپانیا را باز کرد و به این ترتیب اسپانیایی ها را خوشحال و آلمانی ها را نا امید کرد.

براساس گزارش گاردین، تا کنون تمام پیشگوییهای پل به حقیقت پیوسته است اکنون باید دید که نتیجه این پیشگویی سرنوشت ساز چگونه خواهد بود.

منبع : 

http://www.zamaneh.ir/Show.aspx?Id=4203&cId=6


کلمات کلیدی: