پرورش ماهيان آبزی دانی با سيستم مدار بسته در تهران

                   توليد سالانه پنج ميليون ماهي آبزيداني در تهران

معاون شيلات استان تهران گفت: سالانه حدود پنج ميليون قطعه انواع ماهي زينتي در استان تهران توليد مي‌شود.
"سيروس نصيري" در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: از اين تعداد ماهي زينتي حدود
 ۴۰درصد در شهرستان كرج،  ۲۵درصد در شهريار و بقيه در ساير شهرستان‌هاي استان از جمله پاكدشت، ورامين، رباط كريم و غيره توليد مي‌شود . وي اضافه كرد: بيش از ۷۰درصد اين ماهي‌ها تخم گذار و از خانواده "سيچلايدها" شامل گونه‌هاي "ماهي طلايي، گورامي ها، تتراها و گالرها" است.
وي تصريح كرد: حدود
 ۳۰درصد ديگر از ماهي‌هاي زينتي استان شامل " زنده زاها" از جمله "گوپي‌ها، دم شمشيري ها" و غيره هستند . وي ادامه داد: توليد ماهي زينتي در چند منطقه از شهر تهران از جمله خيابان مرتضوي، دامپزشكي و غيره نيز در سالن‌هاي مدار بسته انجام مي‌شود.
معاون شيلات استان تهران با بيان اينكه مصرف ماهي زينتي در استان تهران نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش چشمگيري داشته است، اظهارداشت: با افزايش خريد ماهي‌هاي زينتي ميزان توليد اين نوع از آبزيان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.وي گفت: در سال گذشته حدود
 ۳۰واحد در امر توليد ماهي‌هاي زينتي در استان فعاليت داشته كه اين تعداد در سالجاري به  ۶۰واحد افزايش يافته است.
نصيري افزود: سالانه حدود يك ميليون و
 ۲۰۰هزار قطعه ماهي زينتي از كشورهاي جنوب شرقي آسيا از جمله تايلند، سنگاپور، چين، مالزي و غيره به كشور وارد مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: ماهي‌هاي زينتي وارداتي ازنوع غير قابل توليد و تكثير در كشور هستند.
وي ميزان توليد سالانه انواع آبزيان خوراكي در استان را نيز حدود دوهزار و
 ۵۰۰ تن عنوان كرد.

                                     به نقل از : www.Shilat.com

البته اين خبر نياز به ياد آوري اين دارد که اولا سيچلايد غلط و سيکليد درست است و دوما " ماهي طلايي و گورامي و تترا ها " از خانواده سيکليده نيستند و احتمالا منظور وی تخم گذار بودن آنهاست نه سيکليد بودن آنها !

/ 16 نظر / 57 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

سلام خسته نباشيد دوست خوبم از اينکه به من سر زديد ممنون منظورتون از اينکه اين متن آشناست چيه و منظورتون کدام متنه

ميلاد

فربد جان هنور منتظر لوچ نواری هستم

فربد امامی

ميلاد جان مطلب لوچ کولی را برای سايت شيلات فرستاده ام که هنوز منتشر نشده است اما در آينده به سايت شیلات قسمت آکوآریوم سر بزنید .

ميلاد

چرا سايت شيلات ؟ خب توی سايت خودتون منتشر می کرديد ( اگه ميشه لطف کنيد تو سايت خودتون بزاريد اقا فربد)

ميلاد

الان ۲ روزه که به بخش اکواريوم سايت شيلات سر می زنم ولی خبری از لوچ نواری يا همون کولی نيست. فربد شما که ديگه بايد بدونيد اين سايت های دولتی هر يه قرن يه بار به روز میشن خواهشا از بلاگ ابزيدان خودمون مقاله رو پخش کن سایت شيلاتم به موقع (صد سال دیگه) مقاله رو ميزاره ديگه !

فربد امامی

دوست خوبم از لطفی که به من داری سپاسگزارم . به دوستی پيش از شما قول داده بودم که بخش آکوآريوم سايت شيلات را از رخوت در آورم و مقاله لوچ کولی را به همين دليل برای ان سايت فرستادم . آنجا ذکر کرده ام که اين مقاله مربوط به بخش آکوآريوم است . البته سايت شيلات معمولا دو هفته مقالات را روی سايت قرار می دهد و بعد عوض می کند ولی حتما در مورد آکوآريوم سريعتر اقدام خواهند نمود .

ميلاد

پس گذشت مدت ها... هنوز در انتظار اطلاعی در مورد لوچ کولی... خلاصه اذيت می کنی فربد جون (شيلات هنوز نذاشته)

VAZIRI

لازم به ذکر است که در آینده ای نزدیک اهدافی همچون تشکیل نمایشگاه و مسابقاتی برای نمایش ماهیان زینتی اعضای فروم به همراه جایزه , مصاحبه با تولید کنندگان و اطلاع رسانی سریع از فروشندگان و نمایشگاه عکس و تبادل اطلاعات و خرید و فروش ماهیان زینتی در دستور کار ما قرار دارد و نیازمند همفکری و یاری اساتیدی همچون شما هستیم . بدیهی است که هیچ گونه منفعت مادی بجز اطلاع رسانی صحیح و دقیق و از بین بردن اسامی نامانوس و حذف بی سوادی فروشندگان ماهیان زینتی در بین نمیباشد و نوع مطالب گواه بر آن است . با حضور خود ما را خوشحال خواهید کرد . منتظر پاسخ شما هستیم . وزیری - مدیر بخش فنی . ali_rv@yahoo.com

VAZIRI

با درود به شما . مفتخریم از سایت شما صمیمانه تشکر نماییم . فرومی اختصاصی برای ماهیان آبزیدانی تهیه نمودیم که در نوع خود در بین پارسی زبانان یگانه است و تا تکمیل مطالب آن به اطلاع رسانی گسترده اقدام نکردیم . با اجازه شما و ذکر نام جنابعالی ؛ مطالب خوب شما را نیز در فروم قرار دادیم . نظر به اینکه فروم بسیار گسترده است و در آینده ای نزدیک اولین ماهنامه آبزیدانی در کشور را منتشر نماییم , لذا از شما دعوت میکنیم با حضور و همراهی و مشورت خود , در این راه ما را یاری نمایید .

فربد امامی

بازگويی مطالب اگر با اشاره به منبع آن باشد هيچگونه اشکالی ندارد . برايتان پيروزی آرزو می کنم