وحشت در آکوآریوم عمومی دبی

Leak at Dubai Aquarium floods mall

آکوآریوم عمومی آب شور دبیبا 2 میلیون گالن گنجایش بزرگترین آکوآریوم اکریلیک جهان است. این آکوآریوم غول پیکر به راستی در نوع خود منحصر به فرد و یکی از جاذبه های توریستی این کشور یا امارت کوچک است. آکوآریومی که 33000 جاندار دریایی را در خود جای داده است و برای کسانی که آکوآریوم خانگی دارند روشن است که مدیریت چنین دریایی تا چه حد دشوار است !

اما دو روز پیش واقعه ناگواری رخ داد. چند روزی بود که نشت کوچکی در دیواره آکوآریوم دیده می شد اما ناگهان در یکی از ساعتهای شلوغ ، نشت بزرگی در دیوار به وجود آمد و باعث وحشت و فرار مردم  و توریستها شد.

دیواره این آکوآریوم دست کم 76 سانتی متر قطر دارد و از جنس اکریلیک ویژه است . به غیر از افرادی که در زیر دست و پا ماندند، خطر این وجود داشت که ماهی های موجود در آکوآریوم از بین بروند و باید یاد آوری کنم که در این آکوآریوم چند کوسه بزرگ هم نگهداری می شود. خوشبختانه افراد مسئول به زودی نشت را ترمیم نموده و 300 کارگر شروع به خشک کردن محیط و فروشگاه که کاملا تعطیل و تخلیه شده بود کردند.

از بازگو کردن این خبر 2 منظور داشتم :

1 - به عنوان یک کارشناس خیلی دوست دارم بدانم چنین غول هنر و تکنولوژی و صنعت آکوآریوم سازی چگونه ترک برداشت ؟

2 - دبی همان سهمی را از خلیج فارس دارد که ما، اما چرا در کشور ما آکوآریوم عمومی یا پابلیک اکوآریوم وجود ندارد ؟

 

 

برای دیدن فیلم فرار مردم به سایت زیر بروید :

http://www.geek.com/articles/news/2-million-gallon-aquarium-in-dubai-springs-leak-20100226/

 

/ 1 نظر / 28 بازدید
حمید رضا

اگر مسئولین ما هم کمی همت کنند و حاضر به پرداخت هزینه های ان باشند ما به عنوان صاحبان اصلی خلیج فارس آکواریومی بزرگتر از انچه در دبی هست را خواهیم ساخت و مردممان زیبایی های زیر اب خلیجشان را که قشنگترین ابزیان جهان را دارد و تنوع زیستی ان بی نظیر است را خواهند دید www.daryapari.com