سلطان جنگل در تهران قتل عام شد !

یادم می آید در شهری کار می کردم که از ساعت 6 عصر به بعد آب لوله کشی در آن قطع می شد. همین شهر سه دانشگاه داشت که هر سه آنها لیسانس محیط زیست می دادند. وقتی در هر ده کوره ای دانشگاه تاسیس شود و مثل ریگ (بلا نسبت) کارشناس محیط زیست از زیر دست اساتید کم سواد روانه بازار شوند معلوم است که مجبور می شویم تمامی زی توده یک باغ وحش را ترور کنیم !

معلوم است که تا حالا هم باغ وحش تهران را خدا نگه داشته بود نه تخصص !

هفته پیش مقاله ای نوشته بودم که در پایان آن آورده بودم که اگر وضع به همین منوال ادامه یابد ، از شیرهای باغ وحش ارم فقط شیرهای سنگی مستقر در ورودی آن باقی خواهند ماند که اگر مسئول محیط زیست یکی از روزنامه ها عشوه نیامده بود اکنون چاپ شده بود و پیش بینی من متاسفانه درست در می آمد :

 

 

سرانجام شیرها را به گلوله بستند 
ایرن- گروه حیات وحش: 14 شیر باغ وحش ارم در تهران امروز با شلیک گلوله کشته شدند.

ه گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران چند روز بعد از مرگ ببر نر سیبریایی سرانجام امروز مدیران باغ وحش تهران از بیم همه گیری بیماری مشمشه تصمیم به کشتن شیرهای این باغ وحش گرفتند. بر اساس این گزارش همه شیرها با شلیک گلوله به شقیقه شان کشته شدند.
از زمان مرگ ببر سیبریایی تاکنون باغ وحش تهران تعطیل بوده است. رئیس سازمان محیط زیست امروز اعلام کرده بود علت مرگ ببر سیبریایی خوراندن گوشت آلوده به آن بوده است. شیرهای باغ وحش ارم هم از همین گوشتها تغذیه می کرده اند و از این نظر مرگ ببری که قرار بود ابزار احیای نسل ببر هیرکانی باشد و تیرباران 14 شیر می تواند پرونده تازه ای را از سوئ مدیریت و اهمال در پارک ارم را باز کند. البته مدیر باغ وحش تهران پیش از این با رد ادعاهای سازمان حفاظت محیط زیست مدعی شده بود همه گیری بیماری در گربه سانان این باغ وحش عامل داخلی نداشته و منشائ آن احتمالا بیماریی بوده که دو ببر سیبریایی از روسیه با خود آورده اند.


انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن

 

http://iren.ir/Nsite/FullStory/?Id=4758

 

 

 

 

/ 5 نظر / 16 بازدید
امامی

شیرها در ایران هدفمند می شوند ! چه عنوان جذابی !

امامی

هر جای دنیا این اتفاق می افتاد دست کم طرفداران محیط زیست راه پیمایی می کردند.

ش. محمودی

باید دید چه کسی پوست می خواسته و چقدر قیمت داده. در ایرانِ گربه شکل به گربه سانان رحم نمی شود.

ع.چنگیزی

سلام خوب پس به خیرو خوشی شیر های بیگانه را ریشه کن کردیم. به هرحال نه شرقی نه غربی...........بقیشم که همه حفظیم. ایران اسلامی باید در همه زمینه ها اول باشه از مرگ دلفین ها و پرپر کردن جنگل های شمال گرفته تا ترور شیرها

پارسا

هوی به ما مازندرانی ها توهین نکن تهرونی سگ