خرس تو را لیس بزند هموروئید نمی گیری !

چند روز پیش فکر میکنم در خبرگزاری مستقل محیط زیست ایران خواندم که یک محقق لرستانی برای تکثیر گونه های رو به انقراض اعلام آمادگی کرده است. اما امروز خانم زهرا کشوری آژیر قرمز را به صدا در آورد :

روزنامه تهران امروز نوشت :

لرستان این روزها بدون هیچ اضطرابی به نظاره قتل گونه‌های منحصر به‌ فرد حیوانات خود نشسته است. زبان خرس‌ها در جنگل‌های لرستان بریده می‌شود تا هموروئید را درمان کند.

در ادامه این گزارش آمده است : پنج شکارچی یک قلاده خرس را به همراه توله‌اش شکار می‌کنند وبعد زبان آنها از حلقوم‌شان بیرون می‌کشند تا درمانی باشد بر درد بواسیر. آنها بدون هیچ نگرانی از تمام مراحل شکار و بریدن زبان خرس مادر و فرزندش عکس می‌گیرند.

محمدباقر صدوق معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست کشور دلیل این مسئله را عدم رشد فرهنگ مردم منطقه دانست. البته او یک مسئله دیگر را هم دخیل می‌داند؛ تعداد محیط بانان منطقه کم است وهمین مسئله دست شکارچیان غیرمجاز را برای ورود به منطقه آزاد می‌گذارد.

 

http://tehrooz.com/1389/6/15/TehranEmrooz/365/Page/15/TehranEmrooz_365_15.pdf

 

 

یادم می آید زمانی که دانشجوی لیسانس شیلات بودم در کتابی در مورد کود دهی استخرهای گرمابی، ارزش انواع کودها نوشته شده بود و مثلا یک جایش نوشته بود که در هر کیلوگرم کود ببری یا شیری چقدر ازت وجود دارد و . . .

همیشه فکر می کردم که آدم چقدر باید شجاع باشد تا مثلا یک تن کود شیری یا کود ببری جمع نماید !

حالا افرادی پیدا شده اند و به جای رفتن به داروخانه و خرید شیاف آنتی هموروئید و یا پماد آنتی هموروئید و مالیدن آن بر موضع مورد نظر، حاضرند بروند جنگل و خطر در افتادن با خرس را به جان بخرند و اگر زنده ماندند و خرس را کشتند (البته اگر ! ) آنوقت زبان خرس مرده را از حلقومش در آورده و آن بگذارند بر روی . . . 

 

تازه! شرط می بندم که تعداد بواسیری های ایران از تعداد خرسهای آسیا بیشتر است.

 

http://www.tehrooz.com/1389/6/15/TehranEmrooz/365/Page/15/?NewsID=44295

 

http://www.zamaneh.ir/Show.aspx?Id=6163&cId=3

 

http://www.jahannews.com/vdcamen6w49ne61.k5k4.html

 

/ 1 نظر / 20 بازدید
سحر رشیدی

سلام استاد نمی دونم این شایعات رو چه کسانی میسازند هر روز آمار این دسته از اخبار بیشتر و بیشتر میشه چشم گرگ زبان خرس و.....هر روز یک چیز تازه! به نظر پزشکان محترم برای درمان بیماری های همه گیر و شایع راهی بجز حواله کردن بیماران به حیات وحش ندارند