پوست ببر سیبری در حد مازندران به بیشترین قیمت به فروش می رسد

چگونه ببر سیبری را در تهران ترور شخصیت کنیم !

اصلا این جز تخصص های ویژه ی ایرانیان است. شایعه پراکنی، نخبه کشی و ترور شخصیت. کافیست از کسی خوشمان نیایید که بگوییم : بله فلانی پدرش فلان طور بود و برادرش بهمان طور.

حالا نوبت به ببر سیبری بخت برگشته رسیده. روز اول که همه شوکه بودند و معمولا حرفهای راست را می توان در چنین زمان هایی شنید، همه می گفتند که بودجه نبود ، آماده نبودیم ، خر بیمار غذای ببر بود ، شیرها که دو تایشان هم پیشتر مرده بودند بیماری مسری داشتند که با بی توجهی ما و بدون رعایت قرنطینه به ببرها سرایت کرد ، این پروژه از ابتدا مسئول نداشت ، اگر یک قاچاقچی نا متعارف را می آوردید بهتر از این از ببرها نگهداری می کرد و . . . و اعترافاتی از این دست.

اما حالا که گذشت و به خودمان آمدیم و طعم شیرین پُست و مقام در پرزهای چشاییمان بیدار شد و ژنِ فرا فکنیمان فعال ، حرف هایی از این دست شنیده می شود :

اصلا قرار نبود به این زودی ببرها را بیاورند و ببرها مهمان نا خوانده بودند (مهمان حبیب خداست و ببر و غیر ببر ندارد)، این ببرها از ابتدا ایدز گربه سانان داشتند (می بینید این هم یک بیماری منفی که ممکن است افراد بی اطلاع گمان کنند ببرها شب تا صبح در کافی شاپ های آنچنانی مسکو مشغول لهو و لعب بودند)، اصلا وحشی نبودند و باغ وحشی و دست آموز و اهلی و چیزی در حد گربه بودند (مگر برای تکثیر و پاسداری از نژاد یک حیوان منقرض شده مهم است که آن حیوان وحشی باشد یا غیر وحشی ؟ مگر تربیت می تواند ژنها را آنقدر تغییر دهد که بگوییم گونه تغییر کرده ؟؟ و اصلا اگر ببرها وحشی وحشی بودند که خیلی زود تر در یَد با کفایت ما می مردند) ، اصلا این ببرها هیچ شباهت ژنتیکی با ببر مازندران نداشتند (این که از اول معلوم بود : کافی است که به واژه مازندران و سیبری دقت کنید ) ، ببر ماده اصولا سرد مزاجی داشته است و ترورهایی از این قبیل .

عکس ربطی به مطلب ندارد

احتمالا به زودی اعلام می شود که مانند دلفینها و نهنگهای جاسوسی که در خلیج فارس به هلاکت رسیدند، این ببرها نیز جاسوس قسم خورده ک.گ.ب. بودند

 

به قول یکی از دوستان : در این میان کسی نپرسید که وانت بی نشانی که به ناگاه و با سرعت آمد و لاشه ببر مرده را برد، رفت تا پوستش را به چه کسانی بفروشد ؟

شاید در آگهی های  روزنامه ها به زودی نوشته شود که : یک پوست ببر نر سیبری در حد مازندران به بیشترین قیمت به فروش می رسد.

 

/ 14 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امامی

اگر کتاب اسکار رو هم خواستید بگید براتون بفرستم

ش. محمودی

واقعن متشکرم جناب امامی نشر علمی ابزیان همون انتشاراتِ ابزیانِ خیابون شریعتیه. درسته؟ اگه همون باشه که، اتفاقم به سر کوی شما زیاد افتاده ست. باعث زحمت شما نمیشم. باید اسم کتاب ها رو یادداشت کنم بعد از امتحانا برم و استفاده کنم. خیلی سپاس گزارم.

ع.چنگیزی

خوندن نوشته های شما را خیلی دوست دارم.... یه جورایی سمیمی مینویسین... مثل شیوه درس دادنتون در دانشگاه.... یه فاجعه را خیلی شیرین و در عین حال برنده بیان میکنید... همیشه وبلاگتون را مطالعه میکنم... خیلی عالیه...

امامی

برای ع چنگیزی لطف دارید البته به عالیه بودن شما نیست !

امامی

برای ش محمودی بله درست است شریعتی روبروی حسینیه ارشاد کوچه شهیم البته خرید از آدینه بوک آسانتر است

ش. محمودی

درسته اسونتره. اما کتاب ورق زدن یه چیز دیگه ست. ادم فقط باید کتابای نفرت انگیز، مثل تستیا رو اینترنتی بخره بقیه رو باید بره دست بگیره. این نظره منه.

امامی

من هم با شما موافقم هیچ وقت نمیشود صد سال تنهایی ترجمه بهمن فرزانه را اینترنتی خرید یا زوربای یونانی را یا دکامرون را . . . !

ش. محمودی

صدسال تنهایی ترجمه کیومرث پارسای رو خوندم قشنگ با این کتاب و شجره شناسیش میتونیم به تناسخ ایمان بیاریم. یا حداقل تناسخ ابوالقاسم فردوسی! :) شما دانشجوی دکتر عمادی بودید؟

امامی

بله دانشجوی ایشان بودم و هستم و . . .

پروش پرویزی

سلام استاد عزیز . من یه شایعه شنیدم که بعید دونستم حقیقت داشته باشه . راجع به اینکه ببر سیبری که به ایران آورده شده قبلا از ایران به اونجا برده شده چیزی شنیدید ؟ آیا واقا این ببر ریشه ی ایرانی داشته و ببر اصیل سیبری نبوده ؟ گرچه من فکر میکنم حتی اگر این شایعه درست باشه این ببر بعد ازاین مدت طولانی از نظر ژنتیکی حتما دجار تغییر شده