هاچی، فیلمی که فراموش کرده ایم

یادم می آید در درس دانشگاه همیشه بر اساس موضوع درس فیلمی را معرفی میکردم که دیدنش می توانست به فهم درس کمک کند. مثلا معمولا آنجا که شیوه ای را که گیاهان انگل بر اساس مواد شیمیایی متصاعد شده از گیاهان میزبان آنها را پیدا می کردند و به آن گیاهان حمله ور می شدند را درس می دادم  به دانشجویان سفارش می کردم  فیلم Happening را ببینند و وقتی دانشجویان دی وی دی این فیلم را در دستم می دیدند می شد در چشم بعضی از آنها تعجب را دید که . . . 

البته این فیلمی که می خواهم معرفی کنم ربط مستقیم به هیچ سر فصل درسی ندارد اما چون می دانم که هنوز برخی دانشجویانم به این وبلاگ سر میزنند این فیلم را برایشان معرفی میکنم.

فیلم که بر اساس یک داستان واقعی در مورد سگ وفاداری به نام هاچی ساخته شده بسیار تاثیر گذار است و بازی درخشان ریچارد گر را در خود دارد. سناریو منسجم و ارتباطی که فیلم بر قرار میکند بسیار قابل توجه است به ویژه که گاهی صحنه ها را از دید سگ و به صورت تک رنگ نشان می دهد و خلاصه باید آن را دید.

برای ما انسانهایی که گاهی در لابلای مشکلات روزمره همه چیز را فراموش می کنیم می تواند تلنگری باشد به روحمان و . . .

http://en.wikipedia.org/wiki/Hachiko:_A_Dog's_Story

http://en.wikipedia.org/wiki/Hachikō

و پیام نهایی فیلم این است که

هیچ وقت نباید کسانی را که دوستشان داریم فراموش کنیم !

/ 7 نظر / 72 بازدید
shiva

سلام . به طور اتفاقی شبکه GEM دیشب این فیلم را داد . هاچی داستان یک سگ! اول پپیش خودم گفتم یه سگ چه داستانی می تونه داشته باشه؟!! وقتی فیلم رو دیدم نه تنها برام خیلی قشنگ اومد بلکه فوق العاده متاثرم کرد. این فیلم بسیار زیبا کار شده و بسیار عالی نوشته شده. نکته ناراحت کننده دیگه اش برام این بود که بر اساس واقعیت بوده. الان تو نت جستجو کردم ببینم چه مطالبی در مورد این فیلم هست. با وبتون آشنا شدم. خوب نوشتید دوست گرامی. موفق باشید ... [گل]

میثم

سلام.من این فیلم رو فراموش نمیکنم و میخوام یه سگ بخرم.این فیلم اشک منا درآورد

فربد امامی لنگرودی

میثم جان سگ نخر چون توی این مملکت با این فرهنگ و قوانین بیچاره می شود

نیلوفر

سلام دوست من ، من در همین لحظه و برای بار دوم این فیلم رو دیدم و بازهم مثل قبل اشک ریختم کاش کی وفای سگ در ما بود [نگران][گریه]

مسعود

سلام ... امشب ناخودۀ نگاه

مسعود

سلام امشب ناخودآگاه از خواب بیدار شدم و حس خواب نداشتم برعکس همیشه !!! تلویزیون رو باز کردم و اینو فیلم رو دیدم .... واقعا تاثیر گذاره و اشک آدم رو درمیاره .... توی گوگل سرچش کردم که به شما رسیدم خواستم این احساس قشنگ رو با شما هم در میون بذارم .... واسه همین ساعت 6 صبح دارم با لپ تاپی برات تایپ میکنم که برچسب و لیبل فارسی نداره ... مرسی از مطلبت .... کاش آدمهای دور و بر ما یکذره اندازه هاچی بودن !!!

مرجان

سلام به نظرم این فیلم بهترین فیلمی بود که تا حالا دیدم خیلی فیلم خوبی بود اونقدر اشک ریختم که الان چشمام میسوزه[گریه]